Kilka podpowiedzi dotyczących zarabiania na blogu

Uważasz się za eksperta w jakiejś dziedzinie? Nie zaprzeczaj, skromność nie jest tu do niczego potrzebna, a może Ci wręcz zaszkodzić. Dlaczego? Dlatego, że może wstrzymywać Cię przed zmonetyzowaniem swojej wiedzy i rozpoczęciem zarabiania na niej. Zacznij od założenia bloga, a potem zainteresuj się tym, w jaki sposób zarabiać na blogu. Jest to dużo prostsze niż może Ci się wydawać i być może będzie to coś, co w jakiś sposób odmieni Twoje życie.

Artykuły sponsorowane

Jest to stanowczo jedna z najpopularniejszych form zarabiania na swoim blogu. Polega to na tym, że we współpracy z klientem tworzysz wpis, w którym zachwalasz i poniekąd reklamujesz jego usługi bądź konkretne produkty. Stawki za takie wpisy różnią się w zależności od klienta, produktu i innych czynników, zazwyczaj można spodziewać się kilkuset złotych bądź gratyfikacji w postaci dóbr materialnych. Artykuły sponsorowane to dość łatwa forma zarobku, należy jednak zachować przy tym czujność, gdyż reklamowanie produktów i usług wątpliwej jakości może być postrzegane jako uczestniczenie w oszukańczym procederze, a z oszustem nikt nie będzie chciał współpracować.

Klikalne reklamy

Umieszczanie na swoim blogu klikalnych reklam, bądź też bannerów różnego rodzaju usługodawców bądź sprzedawców to jeden ze starszych znanych sposobów na zarabianie w internecie. Nie generuje to co prawda wielkich przychodów (w porównaniu z innymi metodami zarobku), jest natomiast zdecydowanie prostsze i mniej wymagające od Ciebie jako twórcy. Kwoty które będą zasilać Twoje konto nie będą astronomiczne, jednak jest to dobry sposób by zarobić choćby na jej utrzymanie na serwerze.

Programy partnerskie, patroni

Ostatnią metodą o której chcielibyśmy wspomnieć jest korzystanie z programów partnerskich bądź znalezienie tak zwanych patronów. W dużym skrócie, są to ludzie, którzy – najczęściej jako forma docenienia naszej Twórczości (np. kursów, bądź ciekawych wpisów) – zgadzają się dobrowolnie na cykliczne przelewanie na wskazane przez nas konto odpowiedniej kwoty pieniędzy, by podziękować nam za naszą pracę, a także umożliwić dalszy rozwój bloga. Jest to opcja, którą stanowczo warto rozważyć.

 

Może Ci się również spodoba