Jak otworzyć sklep franczyzowy?

Obecnie bardzo popularnym modelem rozpoczęcia swojego biznesu jest otworzenie sklepu lub punktu w oparciu o model franczyzowy. Jest to niezwykle wygodne i bardzo bezpieczne rozwiązanie, ponieważ decydując się na współpracę z renomowanym partnerem franczyzowym, możemy korzystać z jego doświadczenia w zakresie prowadzenia biznesu, z jego wsparcia merytorycznego oraz renomy marki, którą już udało się uzyskać przez lata. Korzystanie z efektów globalnych kampanii marketingowych to kolejny atut.

Na franczyzę decydują się zarówno osoby, które szukają pomysłu na swój pierwszy biznes oraz osoby, dla których będzie to kolejna marka w ramach dywersyfikacji swoich przychodów. Atutem takiego rozwiązania jest również to, że nie musimy mieć własnego pomysłu, ponieważ korzystamy z gotowego modelu biznesowego, który powielamy u siebie z pomocą doświadczonych osób. Wśród popularnych franczyz możemy znaleźć między innymi marki modowe, których butiki powstają w całej Polsce. Jeżeli interesuje Was taki model to warto sprawdzić szeroką ofertę od grupy modowej https://gpoland.com.pl/.

Jak wybrać odpowiednią franczyzę?

Zanim zdecydujemy się na konkretną współpracę to warto dokładnie przeanalizować jej ofertę. Uzyskać ją możemy poprzez dedykowany kontakt z działem franczyzowym danej firmy lub marki. Następnie warto określać dokładnie model rozliczeń. Najczęściej możemy spotkać się z tzw. opłata licencyjną, czyli pierwsza oplatą, ktorą musimy wnieść w zamian za możliwość korzystania z licencji na używanie znaku towarowego marki oraz otrzymujemy określony pakiet pomocowy. Kolejne opłaty mogą być związane z miesięcznym lub rocznym abonamentem stałym procentowym uzależnionym od przychodów.

To najpopularniejsze modele, ale zawsze warto poddać to odpowiedniej analizie. Następnie warto zbadać grupę docelową, do której będziemy chcieli adresować swoją ofertę. Wśród popularnych franczyz znajdziemy butiki modowe, sklepy spożywcze, pralnia itp. Jeżeli mamy doświadczenie w jakiejś konkretnej branży to może to zadecydować na naszym wyborem, jednak nie zawsze powinniśmy kierować się tylko tym. Po dograniu szczegółów współpracy, podpisujemy umowę i jesteśmy w stanie otworzyć swoją franczyzę.

Może Ci się również spodoba